Aktualności
06.03.2009

Koenigsegg NLV Quant Ruch elektronów

Na trwającym właśnie salonie samochodowym w Genewie szwedzki Koenigsegg zapomina o swoich korzeniach, wchodzi we współpracę z "zielonymi" i prezentuje coś z goła innego niż dotychczas. Koncepcyjny Quant nie ma właściwie nic wspólnego z obrośniętą już legendą serią supersportowców CC!

Mieszczący cztery osoby pojazd napędzany jest czterema silnikami elektrycznymi umieszczonymi przy każdym z kół. Ich sumaryczna moc sięga 512 KM, a moment obrotowy 715 Nm, co pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w 5,2 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 275 km/h.

Koenigsegg NLV Quant

Uczestniczące przy projekcie NLV Solar zadbało o panele słoneczne zbierające energię pozwalającą zasilać urządzenia pokładowe oraz akumulatory nowej generacji. Zaledwie 15-20 minut ładowania ma pozwalać na zmagazynowanie energii potrzebnej do przejechania 500 km!

Koenigsegg NLV Quant

Koenigsegg zamierza doprowadzić pierwszy prototyp do stanu 100-procentowej użyteczności w ciągu roku. Produkcja Quanta miałaby rozpocząć się za trzy lata, a cena plasowałaby model znacznie niżej niż wyczynowego CCX'a.

Skomentuj na forumUdostępnij