Aktualności
27.03.2009

EVII Inizio Eksperymenty z prądem

Amerykańskie Hybrid Technologies przy okazji kończących się prac nad sportowym coupe własnej konstrukcji o napędzie elektrycznym zmienia swoją nazwę na EV Innovations Inc. (w skrócie EVII) i zapowiada rychłą prezentację auta. Poczekamy na nie jeszcze tylko dwa tygodnie.

Supercoupe oznaczone jako Inizo EVS ma ostatecznie zadebiutować już w przyszłym miesiącu na salonie samochodowym w Nowym Jorku, który startuje 10 kwietnia. Pojazd będzie napędzany elektrycznym silnikiem zasilanym litowo-jonowymi bateriami połączonym z ręczną skrzynią biegów o pięciu przełożeniach.

EVII Inizio

Ważące niespełna 1100 kilogramów auto miałoby rozpędzać się do 100 km/h w około 4 sekundy i osiągać prędkość maksymalną rzędu 275 km/h. Załadowanie baterii powinno pochłaniać około 8 godzin, a pełna moc pozwalałaby na przejechanie około 320 km.

Inizo miałby kosztować około 140 tysięcy dolarów (obecnie prawie 470 tysięcy złotych), a pierwsze egzemplarze trafiłyby do klientów w przyszłym roku. Producent już zbiera pierwsze zapisy na model i depozyty, a na wystawę Nowym Jorku szykuje również drugi model, Wave, o tradycyjnej konstrukcji pojazdu rodzinnego użytku.

Skomentuj na forumUdostępnij