Aktualności
28.03.2009

Tesla Model S Elektryzująca propozycja

Amerykańskie Tesla Motors prezentuje swój drugi, zupełnie nowy pojazd - sportową limuzynę Model S. Całkowicie elektryczne auto, na które póki co Europa nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi, ma wejść do sprzedaż już za dwa lata.

Model S będący na pierwszy rzut oka stylistyczną mieszanką pomysłów z Maserati (przód), Jaguara XF (tył) czy Spykera (felgi) będzie zasilany chłodzonym cieczą motorem czerpiączym energię z zestawu baterii składającego się z 8 tysięcy komórek, który upchano w podłodze. Zasięg na jednym ładowaniu ma sięgać do 485 km.

Tesla Model S

Ważące 1735 kilogramów auto ma rozpędzać się do 60 mph (96,6 km/h) w 5,6 sekundy i osiągać prędkość maksymalną 193 km/h. W planach jest również wariant wybitnie sportowy, który zejdzie w sprincie poniżej 5 sekund, a jego prędkość maksymalna będzie znacznie przekraczać 200 km/h oraz wersja z napędem na wszystkie koła.

Tesla Model S

Mierzący 4,99 metra długości Model S dzięki umiejscowieniu baterii w podłodze będzie charakteryzował się dostatkiem miejsca zarówno dla pasażerów jak i bagażu. Miejsce na dodatkowe przedmioty znajdzie się pod przednią klapą, a z tyłu na dodatkowych siedziskach będzie można ulokować dwójkę dzieci, dzięki czemu pojemność całego pojazdu sięgnie aż siedmiu osób.

Tesla Model S

Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów pod koniec 2011 roku. Ceny mają zaczynać się od 50 tysięcy dolarów (prawie 58 po doliczeniu amerykańskiego podatku), które odpowiadają aktualnie 170 tysiącom złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij