Aktualności
07.06.2008

Lancia Fulvia Coupe Zielone światło po pięciu latach?

Ostatnie coupe spod znaku Lancii pojawiło się w 1997 roku, była nim Kappa Coupe. Od tamtego czasu w temacie tym panuje niemal całkowita susza, której koniec wydaje się jednak bardzo bliski. Na horyzoncie zbierają się chmury. I to nie byle jakie - wyjedzie z nich współczesne wcielenie Fulvii Coupe.

Lancia Fulvia Coupe Concept

Współczesna Fulvia Coupe to nie nowy pomysł - jej koncept został pokazany jeszcze w 2003 roku na salonie samochodowym we Frankfurcie (dokładnie 40 lat po wprowadzeniu do produkcji pierwszej Fulvii). Obiecujący projekt nie doczekał się niestety produkcji. Fiat, do którego od 1969 roku należy Lancia, miał wtedy inne wydatki. Dziś jest ponoć gotów wyłożyć odpowiednią sumę na zbożny cel.

Lancia Fulvia Coupe Concept

Nowe coupe Lancii ma pojawić się już jesienią na salonie w Paryżu. Jak blisko byłoby mu stylistycznie do konceptu sprzed pięciu lat nie wiadomo. Niepotwierdzone informacje mówią, iż auto będzie bazowało na płycie podłogowej z Alfy Romeo MiTo. Prawdopodobnie też nowa Fulvia, dzieląca z przodkiem jedynie nazwę, podda się aktualnej modzie i zostanie wyposażona w twardy, składany dach.

Skomentuj na forumUdostępnij