Aktualności
03.04.2009

Bertone Project M Z archiwum X

Studio Bertone znane z tak spektakularnych projektów, jak Lamborghini Miura, Countach i Diablo czy Lancia Stratos, pracuje nad kolejnym pojazdem, który sprawiłby, że świat wstrzymałby na chwilę oddech. Samochód ma zostać pokazany już za niespełna trzy tygodnie.

Tajnym przedsięwzięciem pod kryptonimem Project M dowodzi Jason Castriota, który w grudniu ubiegłego roku przejął w Bertone stanowisko dyrektora stylistycznego. Wcześniej włosi designer amerykańskiego pochodzenia pracował między innymi w Pinifarinie, gdzie miał okazję tworzyć kształty tak znaczących pojazdów jak Ferrari 599 GTB Fiorano czy Maserati GranTurismo oraz perełki w postaci Maserati Birdcage 75th, Ferrari 612 Kappa, Ferrari P4/5 czy Rolls-Royce Hyperion. Projekt Bertone ma być kolejną, jedyną w swoim rodzaju, perłą.

Bertone Project M

Samochód zostanie zbudowany w jednym egzemplarzu, który według internetowej ankiety ma być osadzony na podwoziu jeden z siedmiu marek: Ferrari, Lamborghini, Maserati, Corvette, Porsche, Aston Martin lub Nissan. Auto ma być znacznie szybsze i lżejsze, niż dawca.

Bertone Project M

Project M ma być ekstremalnym, supersportowym, w pełni funkcjonalnym pojazdem z kabiną pasażerską inspirowaną samochodami wyścigowymi wypełnioną ze wszystkich stron nagim karbonem. Twórcy zapowiadają, że stylistycznie będzie to coś zupełnie nowego, a projekt wzorem dawnych dokonań Betrone ma wielką szansę na wytyczenie nowych kierunków, a przede wszystkim mocne podkreślenie powrotu studia, które jeszcze nie tak dawno stało na skraju bankructwa. Premiera już 20 kwietnia na salonie samochodowym w Szanghaju.

Skomentuj na forumUdostępnij