Aktualności
28.04.2009

Bugatti Royale Świętowanie po królewsku

Już 12 września w alzackim Molsheim swoją setną rocznicę istnienia hucznie będzie obchodzić marka Bugatti. Ku wielkiej celebracji prowadzą póki co niezbyt interesujące edycje specjalne Veyrona, ale po finale można spodziewać się nawet 4-drzwiowej super limuzyny!

Jak podaje brytyjski "Auto Express" na jesiennym salonie samochodowym we Frankfurcie (start 17 września) miałby pojawić się czterodrzwiowy Royale (poniżej wizja z "AS"). Pojazd dziedziczyłby po coupe przeszło 1000-konne W16, ale bazowałby na zupełnie nowej płycie podłogowej opracowanej wspólnie z Bentely'em, a zmodyfikowany silnik znajdowałby się z przodu.

Bugatti Royale

Pojaz ispirowany legendarnym Type 41 Royale z 1926 roku miałby bez trudu rozwijać 400 km/h, a rozpędzenie się do jednej czwartej tej prędkości zajmowałoby mu tylko trzy sekundy! Napęd byłby w dalszym ciągu przenoszony na wszystkie koła.

Bugatti Veyron

"Auto Express" zaznacza jednocześnie, że na Royale obchody 100 lat istnienia się nie kończą i Bugatti planuje również pokazanie oczekiwanego od dawna Veyrona GT o mocy około 1350 KM, który zakończy serię. Ile w tym wszystkim prawdy przekonamy się jeszcze w tym roku.

Skomentuj na forumUdostępnij