Aktualności
30.04.2009

Melling Wildcat Dzikie V10

Al Melling projektujący od przeszło 45 lat silniki samochodowe (jego jednostki trafiły do blisko 10 milionów aut i motocykli!) pracuje nad nowym V10, którym będzie napędzany model WildCat. Jednostka ta uczyni pojazd jednym z najszybszych roadsterów świata.

WildCat napędzany dotychczas różnymi wariacjami silnika V8 ma otrzymać nowe V10 jeszcze w tym roku. Jednostka będzie bazowała na ramie silnika pochodzącego z Dodge'a Vipera i osiągała moc około 600 kilogramów.

Melling Wildcat

WildCat ważący tylko 1000 kilogramów z 450-konnym V8 na pokładzie rozpędza się do setki w zaledwie 3,2 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 290 km/h. Nie trudno sobie wyobrazić co będzie się działo z dodatkowymi 150 KM po maską.

Melling Hellcat

W planach Mellinga pozostaje cały czasu ujawniony przeszło dwa lata temu HellCat (powyżej). Samochód, który nie wyszedł póki co poza fazę prototypu projektowano od początku z myślą o zgarnięciu najszybszego, seryjnie produkowanego auta świata. Supercoupe napędzane jest poczwórnie doładowanym V10 o mocy przeszło 1200 KM, a jego szacowana prędkość maksymalna przekracza 440 km/h!

Skomentuj na forumUdostępnij