Aktualności
01.05.2009

GTA Spano Hiszpańska inkwizycja

Hiszpanie doczekali się pierwszego w historii supercoupe własnej produkcji. GTA Motor po 15 latach doświadczeń w sportach motorowych i pięciu latach prac nad własnym samochodem zaprezentowało w Walencji model Spano.

Autorski projekt Hiszpanów (w tym kilka światowych patentów) zbudowany z włókien węglowych, Kevlaru i tytanu napędzany jest 8,3-litrowym V10 pochodzącym z Dodge'a Vipera, dzięki któremu Spano nie tylko utrze nosa wszelkim modelom Ferrari czy Lamborghini, ale wejdzie z miejsca do światowej czołówki. Jednostka produkuje 780 KM i 920 Nm, a na bioetanolu już 840 KM!

GTA Spano

Auto rozpędza się do setki w zaledwie 2,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna przekracza 350 km/h. Osiągi takie nie są okupione żadnymi wyrzeczeniami, na pokładzie znajdziemy m.in. klimatyzację, odtwarzacz CD i mp3, nawigację, elektrycznie sterowane szyby czy łącza Bluetooth i iPod. Do wyboru ręczna skrzynia biegów bądź automat.

GTA Spano

Spano zostanie wyprodukowany w zaledwie 99 egzemplarzach, które będą sprzedawane na całym świecie. Producent myśli już również nad wariantem wyścigowym. Dokładna cena auta nie jest jeszcze znana, ale według ostatnich doniesień nie powinna przekraczać 500 tysięcy euro (2,2 miliony złotych).

Skomentuj na forumUdostępnij