Aktualności
17.05.2009

Local Motors Iron Detroit w supersporcie

W miniony wtorek zakończył się konkurs stylistyczny Detroit Motors Competition organizowany przez Local Motors. Zmagania niezależnych stylistów miały na celu wyłonienie wizji auta, które miałoby przywrócić stolicę amerykańskiej motoryzacji do świetności.

Do konkursu zgłoszono przeszło 60 prac (wszystkie do zobaczenia na Local-Motors.com, a pierwsze miescje zajął projekt coupe 2+2 Michigan Concept autorstwa niejakiego Dmytro Zyubyairova z Niemiec (poniżej).

Local Motors Michigan

Wśród propozycji nie zabrakło również pojazdów o charakterze wybitnie sportowym, a najciekawsza propozycja pod tym względem została nagrodzona trzecim miejscem. Był to projekt supercoupe Iron, będący dziełem Mihai'a Panaitescu'a z Rumunii (poniżej).

Local Motors Iron

Asymetryczny Iron miałby mieścić w zamyśle twórcy trzy osoby, być zbudowany na aluminiowej ramie i napędzany centralnie umieszczonym silnikiem z rodziny Hemi. Hydrauliczne zawieszenie pozwalałoby na regulację prześwitu w szerokim zakresie, a pomysłowo zagospodarowana wolna przestrzeń na przewożenie sporej ilości bagażu. Pomyślano nawet o zintegrowanym mini-dźwigu ułatwiającym demontaż silnika!

Local Motors Iron

Local Motors powstało jako firma samochodowa nowej generacji, której zadaniem jest dostarczenie USA zupełnie nowego samochodu, który łączyłby w sobie wszystko, co najlepsze, powstałego między innymi wysiłkiem społeczności internetowej. W tej chwili firma przygotowuje swoje pierwsze auto, model Rally Fighter napędzany 265-konnym silnikiem BMW.

Skomentuj na forumUdostępnij