Aktualności

Bugatti Veyron Grand Sport Start produkcji

Od premiery odkrytego Veyrona minęło już sporo czasu, bo przeszło dziewięć miesięcy. Pierwszy egzemplarz, który na dobrą sprawę fizycznie jeszcze nie istniał sprzedano wówczas na specjalnej aukcji za 3,19 miliona dolarów (po podliczeniu dodatkowych opłat), a produkcja auta rusza pełną parą właśnie teraz.

W związku z modelem zorganizowano w Cannes specjalny pokaz auta połączony z jazdami testowymi dziennikarzy i przyszłych właścicieli.

Bugatti Veyron Grand Sport

Auto z odpowiednio wzmocnioną konstrukcją waży o 80 kilogramów więcej niż coupe i napędzane jest tym samym, poczwórnie doładowanym silnikiem W16 o mocy przeszło 1000 KM. Standardowo pojazd wyposażony jest w twardy dach, z którym bez problemu możemy rozpędzić się do 407 km/h. Bez niego możemy myśleć "tylko" o 360 km/h. W bagażniku znajdziemy rozkładany niczym parasol, szmaciany dach. Przy jego użyciu jednak nie jest zalecane przekraczanie 130 km/h, co może okazać się kłopotliwe biorąc pod uwagę zaledwie 2,7 sekundy potrzebne do osiągnięcia 100 km/h...

Bugatti Veyron Grand Sport

Veyron Grand Sport zostanie wyprodukowany w 150 egzemplarzach, z których pierwsze 50 trafi do zarejestrowanych klientów koncernu. W tej chwili zamówiono już 30 sztuk. Każda z nich kosztuje 1,4 miliona euro (nie licząc podatku i kosztów transportu) - dzisiejszą równowartość 6,2 milionów PLN.

Skomentuj na forumUdostępnij