Aktualności
03.06.2009

Galpin US Air Force Totalny odlot

Tego jeszcze nie było - amerykańskie siły zbrojne operujące w powietrzu zeszły na ziemię, połączyły moc przerobową z ekipą Galpin Auto Sports ("Pimp My Ride", modyfikacja Mustanga na potrzeby zeszłorocznego serialu "Knight Rider") i przeniosły na cztery koła najbardziej spektakularne, latające machiny, jakie udało się dotychczas zbudować!

Po pierwsze: śnieżno-biały X-1, znany wcześniej jako Ford Mustang. Pod maską 4,6-litrowe V8 produkujące przeszło 500 KM, a w środku...

Galpin US Air Force X-1

Kierowca (o ile o kierowcy można tu jeszcze mówić) X-1 zajmuje centralną pozycję w fotelu wyposażonym w system pozwalający na... katapultację (niestety tylko w teorii). Zamist kierownicy joystick, zamist deski rozdzielczej bateria dotykowych wyświetlaczy i przełączników ("kotrolki lotu"). Na pokładzie między innymi transponder GPS i noktowizor.

Galpin US Air Force X-1

Po drugie: ukrywający się pod czarnym, matowym lakierem, nie wykrywalny dla radarów Vapor, znany wcześniej jako Dodge Challenger. Zmniejszając szansę na wykrycie wehikułu pomyślano też o specjalnych felgach oraz wydechu, który można... całkowicie wyciszyć!

Galpin US Air Force Vapor

W środku ciemność. Miejsce dla dwojga (kierownica również przed fotelem pasażera), ekrany dotykowe, sesory i kamery monitorujące wszystko w promieniu 360 stopni, noktowizor oraz zaawansowany system komputerowy ze stałym podłączeniem do internetu pozwalający dostać się w każdy zakątej cyberprzestrzeni.

Galpin US Air Force Vapor

Oba pojazdy wezmą udział w programie rekrutacji amerykańskich sił powietrznych Super Car Tour, który odwiedzi wyższe uczelnie i wszelkiego rodzaju imprezy motoryzacyjne na terenie dałego USA. Skuteczność może być spora!

Skomentuj na forumUdostępnij