Aktualności
21.06.2009

Formuła 1 GP Wielkiej Brytanii Podwójny Red Bull

Formuła 1 po przeszło 60 latach pożegnała się dziś z torem Silverstone - od przyszłego roku przez aż 17 lat Grand Prix Wielkiej Brytanii ma być rozgrywane w Donington. Do dzisiejszego wyścigu z pole position startował po raz drugi z rzędu, a trzeci w ogóle, w tym sezonie Sebastian Vettel. W ciągu 60 okrążeń nikt nie zdołał odebrać mu pierwszej pozycji.

Niemiec zwyciężył pewnie z przewagą przeszło 15 sekund. Na drugim miejscu uplasował się jego partner z zespołu Red Bull, Mark Webber, a trzeci był Rubens Barichello zasiadający za kierownicą bolidu Brawna. Lider klasyfikacji generalnej kierowców, Jenson Button, był na mecie dopiero 6, to jego najgorszy wynik w tym sezonie. To już drugie podwójne zwycięstwo Red Bulla w tym sezonie - identycznym wynikiem zakończyło się kwietniowe GP Chin.

Wyścig ukończyło aż 18 z 20 kierowców. Do mety nie dojechał jedynie Kovalainen (McLaren) i Bourdais (Toro Rosso). Dla Roberta Kubicy zmagania zakończyły się dopiero na 13 pozycji. Kolejność na mecie w Silverstone w punktowanej strefie to: