Aktualności
24.07.2009

SV 9 Competizione Włoska krew, amerykańskie serce

Wykładając kilka milionów złotych i mając odpowiednie znajomości w Maranello możemy stać się posiadaczami jedynego w swoim rodzaju modelu Ferrari. Nie wszystkich jednak na taką przyjemność stać, a pewnego rodzaju alternatywą mogą być coraz liczniejsze przeróbki Corvette, które, przynajmniej w mniemaniu twórców, są równie włoskie, co ich źródła inspiracji.

Już wkrótce do producentów oferujących całkowitą zmianę nadwozia Corvette dołączy niejakie SV Motor Company, które jest już o krok od wprowadzenia na rynek modelu 9 Competizione, dla którego największą inspiracją była jednoznacznie Alfa Romeo 8C Competizione.

SV 9 Competizione

Zaprojektowane na włoską modłę supercoupe poza zupełnie nowym nadwoziem otrzyma również nieznacznie zmodyfikowane nadwozie, felgi i nowy układ wydechowy podnoszący moc 6,2-litrowego silnika V8 do 456 KM i moment do 603 Nm (seryjnie 442 KM i 580 Nm). "Dziewiątka" przy masie własnej 1,4 tony ma rozpędzać się do 60 mph (96,6 km/h) w 4 sekundy i osiągać prędkość maksymalną co najmniej 305 km/h.

SV 9 Competizione

Produkcja pojazdu będzie ograniczona do 1000 egzemplarzy. Ceny kompletnego auta (w tym "dawca") będą zaczynać się od niespełna 100 tysięcy dolarów - obecnie niespełna 300 tysięcy złotych. Pierwsze egzemplarze powinny pojawić się jeszcze w tym roku.

Skomentuj na forumUdostępnij