Aktualności
19.08.2009

Gumpert Apollo Sport Piekielnie szybki

Północna pętla Nuerburgringu ma nowego władcę, przynajmniej w teorii. Przed kilkoma dniami "Zielone Piekło" zaszczycił swoją obecnością Gumpert Apollo - niemiecka maszynka wykręciła rewelacyjny czas, zostawiając wszystkich sobie podobnych poza linią horyzontu.

Sądnym dniem był 13 sierpnia, kierowcą 26-letni Florian Gruber, a patronatem i świadkiem niemiecki magazyn "Sport Auto", pojawiający się na Nordschleife w tym samym celu już od paru lat. Wynik: tylko 7 minut i 11,5 sekundy! Konkurencja nie ma nic do powiedzenia (Viper SRT-10 ACR - 7:22,1, Maserati MC12 - 7:24,3, Zonda F ClubSport - 7:24,7, Enzo - 7:25,5, Corvette ZR1 - 7:26,4 czy Nissan GT-R - 7:26,7). Ale...

Gumpert Apollo Sport Nordschleife

Potyczki na Nordchleife nie rządzą się niestety żadnymi regułami i tak naprawdę Apollo jest najszybszy na Nordschleife tylko w swojej kategorii wagowej. Wśród pojazdów dopuszczonych do zwykłego ruchu drogowego (przynajmniej w swojej ojczyźnie) w dalszym ciągu króluje brytyjski Radical SR8 z czasem 6 minut i 55 sekund, który jednak powstał tylko z myślą o wyścigach i ma prawie nic wspólnego z samochodami cywilnymi. Aktualnie w stawce między Apollo, a RS8 nie ma innych aut.

Skomentuj na forumUdostępnij