Aktualności

Radical SR8 LM Król jest tylko jeden

Od samego początku w cieniu walki wielkich koncernów o najlepszy czas pojazdu cywilnego na Nordschleife pozostawał brytyjski Radical SR8, który to niemal niezauważalnie dzierżył rekordowe 6 minut i 55 sekund jeszcze od 2005 roku. Dziś firma przypomniała o sobie poprawiając wynik o kilka sekund!

SR8 pojawił się na rynku prawie cztery lata temu, krocząc od tamtego czasu drogą nieustannej ewolucji. Dziś auto oferowane jest w konfiguracji SuperSport i LM. Obie napędza 2,6-litrowe V8 o mocy 380 KM, a za dopłatą SR8 LM może zostać wyposażony w 2,8-litrowe V8 rozwijające 460 KM. To właśnie SR8 LM z Michaelem Vergers'em za kierownicą przypadł zaszczyt ustanowienia nowego rekordu.

Radical SR8 LM

Pełnokrwiste auto wyścigowe, które dopuszczono do ruchu drogowego tylko po to, aby można było pokonać dystans między jednym, a drugim torem bez pakowania w transport połknęło północną pętlę Nuerburgringu w czasie 6 minut i 48 sekund - licząc z ułamkami to prawie 8 sekund lepiej, niż poprzednio (i blisko 23 sekundy lepiej, niż wynik, który wykręcił Gumpert Apollo tydzień temu)! Przejazdowi towarzyszyły idealne warunki - czyste niebo, temperatura nie przekraczająca 30 stopni i całkowicie sucha nawierzchnia, a SR8 LM używał opon Dunlopa przygotowanych z myślą o dniach torowych.

Skomentuj na forumUdostępnij