Aktualności
27.06.2008

Bell Aurens Longnose 1500-konny Land Rover

Niemieckie Bell Aurens Automobiles założone przez Thomasa Bella szykuje się do wprowadzenia na rynek ekskluzywnego pojazdu terenowo-sportowego bazującego na technice Land Rovera. Całe przedsięwzięcie ma szansę na spory rozgłos dzięki najmocniejszemu wariantowi, którego moc przekracza 1500 KM!

Bell Aurens Longnose

Bestię imieniem Bell Aurens Longnose, która będzie dysponować takim potencjałem (firma twierdzi, że będzie można takie auto zamawiać, ale możliwe jest także iż pozostanie ono jedynie egzemplarzem pokazowym) napędzać będzie 27-litrowy, lotniczy silnik Rolls-Royce'a.

Bell Aurens Longnose

Normalnie odkryte auto bazujące na Land Roverze 109 ma być dostępne z silnikami V8 o pojemności 4,6 lub 5,0 litrów i mocy 235 i 280 KM. Najtańsza wersja ma kosztować 125 tysięcy euro plus VAT. Trwają już prace nad silnikami V16 będącymi połączeniem dwóch V8. Mają one osiągać około 420 i 700 koni mechanicznych.

Bell Aurens Longnose

Pierwszy prototypowy egzemplarz ma być ukończony już w sierpniu i pokazany światu we wrześniu w Peterboroughu na imprezie poświęconej Land Roverom. Roczna produkcja ma sięgać około 10 aut.

Skomentuj na forumUdostępnij