Aktualności
21.09.2010

Lotus Elite Brytyjska elita

Lotus Cars na dziesięć dni przed otwarciem dla dziennikarzy paryskiej wystawy ujawnia pierwszą z serii kilku niespodzianek, które będą zwiastować zupełnie nową erę w historii brytyjskiej marki. Nowe dzieło Lotusa przywraca do życia imię Elite i zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami jest hybrydą.

Bez obaw - Elite będzie wytrawnym smakoszem benzyny, a hybrydyzacji, jak informuje zdawkowo producent, ma być poddana skrzynia biegów, która będzie zintegrowana z silnikami elektrycznymi i systemem KERS (całość w opcji). Maszyna będzie celować jednocześnie w nową klientelę: w luksusowym wnętrzu zmieszczą się 2+2 osoby, a twardy, przeszklony dach będzie w całości składany.

Lotus Elite

Pod maską Lotusa nowej ery wyląduje 5-litrowe V8 o mocy 620 KM, która będzie lądować na tylej osi. Przy masie sięgającej 1650 kg (w której za czasów świetności Lotus potrafił zmieścić dwa, a nawet trzy samochody) maszyna ma rozwijać 100 km/h w jakieś 3,5-3,7 sekundy i rozpędzać się do 315 km/h.

Lotus Elite

Twórcy określają Elite mianem "prototypu z zamiarem produkcji". Budowa pierwszych egzemplarzy grand tourera miałaby rozpocząć się na początku 2014 roku, a auto trafiłoby do sprzedaży na wiosnę. Szacowana cena to 115 tysięcy funtów (obecnie ponad 540k PLN).

Skomentuj na forumUdostępnij