Aktualności
22.07.2008

Volkswagen Szykuje małe coupe

Volkswagen nie kończy zmiany wizerunku na otwartym Eosie, nowej generacji Scirocco i 4-drzwiowym coupe w postaci Passata CC. Kolejnym, jeszcze odważniejszym krokiem będzie wprowadzenie małego coupe z silnikiem umieszczonym centralnie.

Takowe auto miałoby zostać pokazane jeszcze w listopadzie tego roku na salonie samochodowym w Los Angeles - koncern otwarcie przyznaje, iż trwają zaawansowane prace nad konceptem. Za stylistykę auta odpowiada zespół pod nadzorem Waltera da Silvy a sam samochód w produkcyjnej formie, która pojawi się w okolicach 2011 roku, miałby stanowić głównego konkurenta Lotusa Elise.

Pędzidełko Volkswagena byłoby zasilane czterocylindrowymi silnikami 1,4 TSI oraz nowym 1,6 TCI o mocy odpowiednio 168 i 125 KM, która wędrowałaby na tylne koła poprzez 7-stopniową przekładnie DSG. Ważący niespełna 1000 kilogramów wynalazek miałby rozpędzać się do setki w mniej niż 7 sekund mając jednocześnie apetyt na paliwo na poziomie Polo (średnio grupo poniżej 4 litrów na stówę).

Volkswagen EcoRacer

Coupe byłoby prawdopodobnie budowane pod okiem Audi, co otwiera furtkę dla bliźniaczego modelu z czterema pierścieniami na masce. Być może wyniknie z tego model R4, o którym słyszy się już od dwóch lat (mający dysponować mocą ponad 200 KM)? Ponoć w cały interes ma ochotę jeszcze wmieszać się Porsche i wskrzesić swoje 914...

Porsche 911 Carrera 4

Przygotowany na zimę koncept będzie już trzecim po Concept R i EcoRace (oba powyżej) autem o takim charakterze (oczywiście pamiętamy o W12, ale to o wiele wyższa szkoła jazdy). VW dodaje, że ma w zanadrzu jeszcze dwa koncepty z centralnie umieszczonymi silnikami, których jednak nigdy nie pokazano. A przy takim rozmachu prac tylko kwestią czasu jest samochód produkowany seryjnie...

Skomentuj na forumUdostępnij