Aktualności

Fortune Rt.S i Rt.R Uśmiech fortuny

FortuneSport powołane do życia przez kierowcę wyścigowego i mechanika Teritiusa Fortune jest coraz bliższe wypuszczenia swojego pierwszego samochodu. Będzie nim supercoupe Rt w wersji S przeznaczonej na zwykłe ulice oraz R, której naturalnym środowiskiem będą tory wyścigowe.

Rt.S zaprojektowany przez Emre Husmena ma wejść do sprzedaży między 2010 a 2013 rokiem i kosztować około 85 tysięcy dolarów. Pojazd będzie napędzany 6-litrowym V8 o mocy tylko 350 KM, co przy masie własnej zaledwie 900 kilogramów będzie pozwalać na rozpędzenie się do setki w 4 sekundy i prędkość maksymalną ponad 280 km/h. Łącząc to z faktem przymocowania foteli bezpośrednio do podwozia można liczyć na niezapomniane wrażenia.

Zanim to jednak nastąpi ruszy program rozwojowy pod tytułem Rt.R, za którym kryje się 60 aut przeznaczonych na specjalne dni torowe oraz szkolenia i próby organizowane przez Fortune. Całość będzie pełniła rolę programu rozwojowego, którego finałem ma być Rt.S.

Fortune Rt.S

"Erka" napędzana będzie również 6-litrowym V8, ale o mocy aż 510 KM. Dodatkowo masa samochodu nie będzie przekraczała 750 kilogramów! A to oznaczać ma setkę w zaledwie 3 sekundy i prędkość maksymalną rzędu 314 km/h.

Zapisy na Rt.R ruszą jeszcze w tym roku. Razem z nimi trzeba będzie złożyć na koncie firmy okrągłe 200 tysięcy dolarów, które zostaną wykorzystane nie tylko na budowę samochodu, ale i obsługę klienta. Po zakończeniu 3-5 letniego programu rozwojowego cała suma ma być zwrócona. Chyba, że ktoś zechce zatrzymać auto. Pojazdy, które zostaną zwrócone trafią na przemiał, zostaną zmodyfikowane do startów w wyścigach GT bądź wylądują w muzeum.

Skomentuj na forumUdostępnij