Aktualności

Loremo GT Gran turismo w wersji mini

Przed dwoma i pół laty niemieckie Loremo wyszło z pomysłem stworzenia niewielkiego coupe, którego apetyt na paliwo byłby porównywalny do apetytu na wodę kaktusa. Niemożliwe? Już w przyszłym roku pojazd wejdzie do sprzedaży.

Podstawowa wersja to LS. Waży zaledwie 450 kilogramów (!), mieści 2+2 osoby i napędzana jest 2-cylindrowym turbodieslem o mocy 20 KM. Na jednym litrze będzie można przejechać 67 km (spalanie 1,5 l/100 km)! Rozpędzenie się do setki w 20 sekund i prędkość maksymalna 160 km/h z pewnością nie zadowolą wszystkich. Dlatego też Loremo przygotowało wariant GT.

Loremo GT

Sportowe Loremo, którego karoserię zaprojektowano z myślą o uzyskaniu jak najmniejszego oporu powietrza (Cx sięga zaledwie 0,20), napędzane będzie 3-cylindrowym turbodieslem o mocy 49 KM. Mało? to posłuchajcie tego: setka w 9 sekund, maksymalnie 220 km/h i spalanie maksymalnie 2,7 l/100 km.

Loremo GT

W obu pojazdach silnik umieszczono... między pasażerami z przodu a pasażerami z tyłu. Loremo LS będzie kosztował około 11 tysięcy euro, GT jakieś 4 tysiące więcej.

Skomentuj na forumUdostępnij