Aktualności

Nissan GT-R Tunerzy przełamali 600 KM

Nowy Nissan GT-R, najgorętszy obecnie towar w świecie superaut, miał być niezwykle odporny na tuning, ale od czasu jego wejścia na rynek (w ogóle, bo Europa nań ciągle czeka) co jakiś czas słyszy się jak to wielkim wysiłkiem niewielkie zakłady wycisnęły z jego V6 kolejne konie mechaniczne. Właśnie teraz po raz pierwszy przekroczono na tym polu imponujące 600 KM!

Japoński tuner Amuse, bo to właśnie on zdobył jako pierwszy ten (za)szczyt mocy, dokonał zmian w układzie wydechowym, przeprogramował delikatnie jednostkę komputerową sterującą pracą silnika i zwiększył ciśnienie doładowania (szczegóły pozostają utajnione). Liczby mówią w każdym razie same za siebie:

Nissan GT-R / Amuse GT-R
Moc: 480 KM / 611 KM
Moment: 588 Nm / 783 Nm
Ciśnienie: 0,80 bara / 1,25 bara

Poza grzebnięciem w silniku dołożono między innymi karbonowy przód, nowe sportowe fotele, tylny spoiler i podrasowano zawieszenie. Prace nad modyfikacjami nadal trwają. Największym problemem pozostaje seryjna skrzynia biegów, której wytrzymałość wobec nowego wyzwania (przyrost 27% mocy i 33% momentu obrotowego) jest wielce dyskusyjna, a w zasadzie na dłuższą metę zerowa. Podobny problem rozwiązać będzie musiał także sam Nissan w przypadku GT-R V-Spec, którego moc prawdopodobnie wyniesie co najmniej 550 KM. Trzymamy kciuki, aby to wszystko wytrzymało. A wytrzymać przecież musi!

Skomentuj na forumUdostępnij