Aktualności
03.08.2008

General Motors Motorama Rodzinny zjazd po 50 latach

Jeśli nie możecie już patrzeć na współczesne koncepty aut przypominające miksery do kawy, odkurzacze czy maszynki do golenia powinniście wybrać się na tegoroczny konkurs piękności w Pabble Beach. Właśnie tam General Motors zaserwuje wszystkim obecnym prawdziwą podróż w czasie - koncern w jednym miejscu pokaże 20 konceptów powstałych w latach 1949-1959 i objeżdżających wówczas całe USA pod hasłem Motorama.

Pontiac Firebird I

W skład zestawu zapierającego dech, który zostanie w komplecie pokazany po raz pierwszy od 50 lat wejdą tak kosmiczne produkcje jak: Buick Le Sabre (1951, widoczny w miniaturce przy newsie), GM Futureliner (1953), Pontiac Bonneville Special (1954, widoczny poniżej), Buick Centurion (1956), seria Pontiac Firebird (powyżej widoczny Firebird I), Cadillac Cyclone (1959) oraz słynny Chevrolet Corvette Sting Ray Special Racer (1959).

Pontiac Bonneville Special

Konkurs piękności w Pabble Beach odbędzie się w tym roku w niedzielę 17 sierpnia i poprzedzą go w ciągu kliku dni takie imprezy jak aukcja pod okiem Gooding & Company, wystawa RetroAuto czy Tour d'Elegance pod patronatem Rolexa.

Skomentuj na forumUdostępnij