Aktualności
12.08.2008

Zagato Raptor Polowanie na drapieżnika

Unikatowe supercoupe Zagato Raptor zbudowane na bazie Lamborghini Diablo VT już za kilka dni trafi pod młotek na jednej z aukcji towarzyszących konkursowi elegancji w kalifornijskim Pebble Beach! Jest to jedyny egzemplarz, jaki kiedykolwiek zbudowano.

Raptor miał swoją premierę na salonie samochodowym w Genewie w 1996 roku a jego opracowanie pochłonęło zaledwie cztery miesiące. Auto nie posiada tradycyjnych drzwi, aby dostać się do środka należy unieść pokrywę, na którą składa się zarówno całe zadaszenie jak i powierzchnia przeszklona. Całe nadwozie zbudowano z włókien węglowych a dach można zdjąć, dzięki czemu auto przekształca się w roadstera.

Zagato Raptor

Za plecami kierowcy i pasażera pracuje włoskie V12, które dzięki zaopatrzeniu w turbosprężarkę rozwija moc aż 620 koni mechanicznych. I to przy masie aż o 300 kilogramów mniejszej niż bazowe Diablo VT (niespełna 500 KM)!

Zagato Raptor

Studio Zagato chciało wprowadzić Raptora do produkcji, pojazd był nawet oficjalnie testowany przez Lamborghini. Niestety strony ostatecznie nie doszły do porozumienia. Licytacja jedynego egzemplarza, należącego jeszcze do kalifornijskiego Blackhawk Collection odbędzie się na wyprzedaży kolekcji w Pebble Beach w dniach 13-17 sierpnia.

Skomentuj na forumUdostępnij