Aktualności
09.04.2012

Mercedes-Benz SL 65 AMG 45th Anniversary

Już w czerwcu AMG będzie obchodziło swoje 45 urodziny, które upamiętni specjalna, limitowana seria roadstera SL z widlastą dwunastką pod maską. Markę, odpowiadającą za najszybsze i najmocniejsze modele Mercedes-Benza i należącą obecnie do koncernu Daimlera, założyli w 1967 roku Hans Werner Aufrecht i Erhard Melcher.

SL 65 AMG 45th Anniversary idący w ślady o pięć starszego CL 65 AMG 40th Anniversary, od zwykłego SL 65 AMG będzie odróżniał się przede wszystkim specjalnym wykończeniem kolorystycznym i materiałowym oraz bogatym wyposażeniem seryjnym. Nadwozie auta pokryje przygotowany specjalnie na tą okazję lakier "designo magno graphite", a karoserię i wnętrze ozdobią elementy z karbonu, matowego aluminium i chromu. Obowiązkowo pojawią się także tabliczki znamionowe.

Mercedes-Benz SL 65 AMG 45th Anniversary

Urodzinowy samochód stanie na kutych felgach ze stopów aluminium z palety AMG Performance Studio, a jego wydech zostanie zestrojony na charakterystyczną nutę. Pracujące z przodu 6-litrowe V12 będzie wydzielało 630 KM i 1000 Nm, które przy masie 1950 kilogramów pozwolą na rozpędzenie się do 100 km/h w okrągłe cztery sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

Mercedes-Benz SL 65 AMG 45th Anniversary

Na wyposażeniu seryjnym znajdą się między innymi: system ogrzewania AirScarf, układ hamulcowy ze spieków ceramicznych, sprzęt grający Bang & Olufsen, adaptacyjne reflektory i panoramiczny dach z funkcją Magic Vision Control. Dopłaty będzie wymagał pakiet AMG Performance Media z systemami telemetrycznymi. SL 65 AMG 45th Anniversary pojawi się w sprzedaży we wrześniu i będzie limitowany do zaledwie 45 egzemplarzy.

Skomentuj na forumUdostępnij