Aktualności
14.07.2012

W Hyper-Sport Optymistyczny start

W ekskluzywnym zakątku Bejrutu - położonej nad Morzem Śródziemnym stolicy Libanu - z wielką pompą wystartowała pierwsza arabska marka, która za cel obrała sobie produkcję sportowych samochodów z najwyższej półki. Zupełnie nowa firma przybrała nazwę W Motors, a jej pierwszym produktem ma być supercoupe Hyper-Sport.

Powodzenie całego projektu ma gwarantować szeroka współpraca z europejskimi specjalistami. Wśród partnerów W Motors już teraz można wymienić między innymi Ruf Automobile z Niemiec, Studiotorino z Włoch oraz włoski oddział koncernu Magna Steyr specjalizujący się w egzotykach. Bardzo optymistycznie zapowiadany pierwszy samochód marki, nad którą pracowano od blisko pięciu lat, maluje się co najmniej interesująco.

W Hyper-Sport

Hyper-Sport miałby wyróżniać się między innymi światłami LED zdobionymi diamentami, przełącznikami ze złota i platyny oraz pierwszym na świecie holograficznym, interaktywnym wyświetlaczem z 9-calowym, 3-wymiarowym ekranem "wiszącym w powietrzu". Auto będzie napędzane podwójnie doładowanym, 6-cylindrowym boxerem o mocy około 750 koni mechanicznych, który będzie pracował w pozycji centralnej. Rozpędzenie się do 100 km/h ma zajmować zaledwie 2,8 sekund, a prędkość maksymalna sięgać 385 km/h.

W Hyper-Sport

Hyper-Sport z nadwoziem wykonanym w całości z włókien węglowych ma zadebiutować już w grudniu tego roku w Dubaju na zamkniętej imprezie. Przed wielką publicznością ma pojawić się w styczniu 2013 roku na salonie samochodowym w Katarze. Samochód będzie budowany w całości ręcznie, powstanie zaledwie pięć sztuk. Drugim pojazdem W Motors, o którym na razie nic nie wiadomo, będzie model Super-Sport.

Skomentuj na forumUdostępnij