Aktualności
17.07.2012

Mansory Carbonado Związek węgla

Ekipa Mansory, której prace zawsze wywołują burzliwe dyskusje, zabiera się po raz kolejny za 700-konnego Aventadora. Pierwsze podejście tunera do najszybszego Lamborghini w historii mogliśmy zobaczyć na salonie samochodowym w Genewie w marcu tego roku. Oto podejście numer dwa, a nazwano je Carbonado.

Jak sama nazwa wskazuje motywem przewodnim nowego projektu są włókna węglowe. Tym razem Mansory nie spocznie na niewielkich rozmiarów dodatkach do karoserii, ale wymieni niemal całe nadwozie, łącznie z dachem i pokrywą silnika, na nowe panele z nagiego karbonu. Po takiej operacji włoska maszyna będzie o 40 milimetrów szersza z przodu i o 50 milimetrów szersza z tyłu.

Mansory Carbonado

Modyfikacje elektronicznej jednostki sterującej pracą silnika i nowy układ wydechowy podniosą parametry widlastej dwunastki do 754 koni mechanicznych i 750 niutonometrów - to 54 KM i 60 Nm więcej, niż seryjnie. Po takich zmianach maszyna będzie rozpędzała się do setki w zaledwie 2,8 sekundy i rozwijała prędkość maksymalną co najmniej 355 km/h.

Mansory Carbonado

Auto stanie na nowych felgach o średnicy 20 cali z przodu i 21 z tyłu, które znamy już z Genewy. Mansory oferuje także nową tapicerkę, kierownicę z włókien węglowych, aluminiowe pedały i liczne drobne dodatki wnętrza. Model Carbonado, nad którym prace jeszcze trwają, został zaplanowany na krótką serię liczącą tylko sześć egzemplarzy.

Skomentuj na forumUdostępnij