Aktualności
18.08.2012

BMW Zagato Roadster Letni romans

Romantyczny związek BMW i włoskiego Zagato, który rozbłysnął trzy miesiące temu podczas konkursu elegancji nad jeziorem Como, przeniósł się nad wybrzeże Kalifornii. Z okazji konkursu elegancji w Pebble Beach, który będzie miał miejsce już jutro, obie firmy zbudowały jedynego w swoim rodzaju roadstera.

Nowy projekt idzie dokładnie śladami wiosennego BMW Zagato Coupe, dzięki czemu jego budowa i opracowanie pochłonęły zaledwie sześć tygodni. Zupełnie nową karoserię zbudowano w Zagato w całości ręcznie. Tył auta zaprojektowano nie tylko z myślą o dobrym wyglądzie, ale i funkcjonalności - całość przyjmuje aerodynamiczne kształty, a w razie dachowania chroni kierowcę i pasażera.

BMW Zagato Roadster

Maszynę zdobi specjalny, srebrny lakier, którego odcień zależy od kąta patrzenia i padania promieni słonecznych. Tak, jak poprzednio parametry techniczne BMW Zagato Roadster pozostają tajemnicą jego twórców, a jedyny zbudowany egzemplarz pozostaje konceptem i nie otwiera na razie drogi ku produkcji seryjnej. Mimo tak postawionych spraw auto jest w pełni sprawne, zarejestrowane i dopuszczone do zwykłego ruchu drogowego.

BMW Zagato Roadster

Zakład nadwoziowy Zagato, z którym połączyło swoje siły BMW, został założony w 1919 roku przez Ugo Zagato. Włoska firma pozostaje w tej chwili jedyną tego typu, która zachowała pełną niezależność. W tej chwili kieruje nią już trzecie pokolenie rodziny, którą reprezentują Andrea Zagato i Marella Rivolta-Zagato. Do dnia dzisiejszego w Zagato nakreślono nadwozia przeszło 200 modeli.

Skomentuj na forumUdostępnij