Aktualności
25.09.2012

Shelby GT500 Super Snake Na głodzie

W ciągu ostatnich trzech lat Super Snake od Shelby American wzmocnił się z 735 KM do okolic 760, a w minionym miesiącu specjalny egzemplarz GT500 Cobra osiągnął pułap 860 koni. To najwyraźniej pobudziło wyobraźnię tunera, dzięki któremu GT500 Super Snake w najnowszym wydaniu dysponuje podobną siłą rażenia.

Mustang potraktowany jadem kobry z zewnątrz wygląda dość niepozornie. Pierwszymi oznakami jego odmienności będą nowe felgi o średnicy 20 cali, obniżone zawieszenie, maska silnika i po raz pierwszy w Shelby American body kit poszerzający nadkola, które mogą zmieścić ogumienie o średnicy aż 14 cali z tyłu. Pod spodem zmieniono lub zmodyfikowano zawieszenie, układ hamulcowy, skrzynię biegów, układ wydechowy oraz oczywiście widlastą ósemkę.

Shelby GT500 Super Snake

Standardowy Super Snake rozwija 671 koni mechanicznych i 855 niutonometrów, które wprawiają w ruch tylko tylne koła. Za dodatkową opłatą dostaniemy dopuszczony do ruchu drogowego samochód, który na zwykłej benzynie rozwija aż 862 konie mechaniczne. Zestaw modyfikacji aplikowanemu zwykłemu Shelby GT500 wiąże się w pierwszym przypadku z wydatkiem 29 tysięcy dolarów, a w drugim z uszczupleniem konta o 40 tysięcy dolarów. Powstanie tylko 500 sztuk.

Skomentuj na forumUdostępnij