Aktualności
12.10.2012

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 45th Anniversary

Niemcy kontynuują świętowanie 45 urodzin AMG, z okazji których w kwietniu poznaliśmy specjalną, limitowaną serię modelu SL 65 AMG. Tym razem na pierwszy plan wychodzi wyścigowy SLS AMG GT3, którego rola w urodzinowym występie nie wiąże się z walką na torach, ale z zajęciem miejsca w prywatnych kolekcjach.

Rocznicowy SLS AMG GT3 będzie wyróżniał się przede wszystkim poziomem wykończenia i lakierem "designo magno graphite", który odziedziczy po SL 65 AMG 45th Anniversary. Unikatowy kolor pokryje nie tylko nadwozie, ale także felgi i niektóre elementy wnętrza auta. Na wykonanych z włókien węglowych drzwiach pojawi się logotyp "45 Years of Driving Performance", a w środku znajdziemy tabliczkę znamionową z numerem egzemplarza.

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 45th Anniversary

Do ręcznego złożenia widlastej ósemki, napędzającej każdego spalinowego SLS'a, rękę przyłoży sam Bernd Schneider, który w samochodach Mercedes-Benza i AMG 5-krotnie sięgnął po mistrzostwo serii DTM, wygrywał od 1995 roku w serii ITC, a w sezonie 1997 zdobył mistrzostwo pucharu FIA GT. Podpis Schneidera znajdzie się obok podpisu mechanika składającego silnik oraz na certyfikacie dołączanym do samochodu. Schneider będzie uczestniczył również w przekazaniu aut właścicielom, które będzie miało miejsce w zakładzie AMG w Affalterbach.

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 45th Anniversary

Produkcja wyjątkowego SLS AMG GT3 45th Anniversary, który został pomyślany jako kolekcjonerski rodzynek, będzie ograniczona do zaledwie pięciu egzemplarzy. Każdy z nich, wliczając niemiecką stawkę podatku VAT w wysokości 19 procent, wyceniono na 446,25 tysięcy euro (prawie 1,83 mln złotych). Z zakupem auta wiąże się m.in. dogłębne zwiedzanie zakładów AMG oraz torowa sesja treningowa za kółkiem najnowszego nabytku.

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 45th Anniversary

Standardowy SLS AMG GT3, zaprojektowany na potrzeby prywatnych zespołów i kierowców, został dotychczas sprzedany w 49 egzemplarzach, które startują na krótkich i długich dystansach na czterech kontynentach. W swoim pierwszym sezonie startów auto pozwoliło na wygranie 26 wyścigów i zdobycie drużynowego mistrzostwa w europejskiej serii FIA GT3. W tym roku, licząc do końca września, SLS wygrał w 32 wyścigach. Największym sukcesem było zajęcie całego podium w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju w styczniu.

Skomentuj na forumUdostępnij