Aktualności
21.08.2008

Kicherer RSStreet Gra pozorów

Jeśli zmyliła Was nazwa tego pojazdu, a czujność uśpiły jego barwy rozwiewany wszelkie wątpliwości - to kolejna wariacja niemieckich tunerów w temacie Audi RS6 Avant. Już czwarta! Tym razem kombi padło ofiarą działającego od ponad 30 lat zakładu Kicherera, który dotychczas smakował przede wszystkim w Mercedesach.

Tuner z Stockach, podobnie jak i koledzy po fachu, podniósł moc silnika RS6 z wartości 580 do okrągłych 700 KM (tyle samo, co Abt i o 2 KM mniej niż MTM i 15 mniej niż B&B). Moment obrotowy podskoczył z 650 do 785 Nm. Na tle konkurencji nie ma się więc czego wstydzić.

Kicherer RSStreet

Inaczej jest z osiągami: RSStreet rozpędza się do 100 km/h aż w 4,3 sekundy (200 km/h w 13 sekund). W B&B czas ten zbito do zaledwie 3,6 sekund, a w pozostałych przypadkach do 3,9. Prędkość maksymalną ograniczono do "marnych" 280 km/h (u konkurencji nawet 320 km/h).

Kicherer RSStreet

Dla Kicherera liczy się bardziej co innego - wygląd. Dlatego też przez białe kombi przeciągnięto czarny pas, fabryczne obręcze wymieniono na 22-calowe felgi, nowy układ wydechowy zwieńczono czterema końcówkami oraz zainstalowano karbonowe lusterka boczne, spoilery i dyfuzor. W tej kategorii konkurencja ma niewiele do powiedzenia, o ile już się wypowiedziała - na Kichererze pakiety dla RS6 Avant z pewnością się nie zakończą.

Skomentuj na forumUdostępnij