Aktualności
21.11.2012

Opel Adam Cup Młody talent

Opel po kilku latach przerwy wraca do sportów motorowych. Firma pojawi się od razu na dwóch polach: w rajdach samochodowych i wyścigach. Pogromcą luźniejszych nawierzchni na terenie całej Europy ma być zupełnie nowy Adam Cup, razem z którym marka będzie poszukiwała i nagradzała młode talenty.

Adam Cup będzie mógł wystartować w przyszłym roku w rajdach samochodowych w kategorii FIA R2. Na terenie Niemiec pojawi się w mistrzostwach ADAC Rally Masters, w ramach których kierowcy Opla będą rywalizować między sobą w pucharze ADAC Opel Rally Cup. Dodatkowo będą punktowani kierowcy powyżej 27 roku życia, a zwycięzca wszystkich prób zostanie objęty opieką marki.

Opel Adam Cup

Program ADAC Opel Rally Cup zaplanowano na razie na cztery sezony z rokiem 2016 włącznie. W roku 2015, po dwóch latach startów model Adam ma być zastąpiony zupełnie nową generacją Corsy. Niemcy na razie nie zdradzają specyfikacji auta. Nieoficjalnie mówi się, że będzie napędzane 1,6-litrowym silnikiem o mocy 145 KM, połączonym z sekwencyjną skrzynią biegów o pięciu przełożeniach.

Opel Adam Cup

Opel świętował największe sukcesy rajdowe w połowie lat siedemdziesiątych i na początku osiemdziesiątych, gdy w jego zespole startował legendarny Walter Röhrl. W roku 1974 Röhrl sięgnął po europejskie mistrzostwo w Asconie A, a pięć lat później powtórzył ten wyczyn w Asconie B. W roku 1982 zdobył rajdowe mistrzostwo świata w Oplu Ascona 400.

Skomentuj na forumUdostępnij