Aktualności
02.12.2012

Pininfarina Chords Instrument strunowy

Pininfarina najbardziej znana jest ze swoich prac dla marki Ferrari, a tym samym samochodów o sportowych charakterze. Tą utwardzoną przez dziesięciolecia ścieżką podążają z pasją młodzi projektanci, którym marzy się kariera we włoskim studiu. Wirtualny koncept Chords to jeden z efektów takich dążeń.

Za projekt Pininfariny Chord odpowiada Giampiero Sbrizzi, absolwent renomowanego, turyńskiego Istituto Europeo di Design. Inspiracją dla młodego stylisty były... instrumenty muzyczne, ze szczególnym wskazaniem na podwójny bas. Fascynacja ta nie kończy się tylko na samym wyglądzie auta, ale przenika również do jego warstwy technologicznej.

Pininfarina Chords

Supercoupe Chords, zbudowane w przeważającej części z włókien węglowych, miałoby korzystać z systemu strun, który dzięki drganiom o niskiej częstotliwości produkowałby energię elektryczną. W przeciwieństwie do całego auta nie jest to tylko fantazją. Prototyp podobnego urządzenia powstał już przeszło rok temu w słynnym MIT (Instytut Technologiczny w Massachusetts).

Pininfarina Chords

Gdyby tylko Pininfarina Chords powstała w rzeczywistości mierzyłaby 385 centymetrów długości, 165 centymetrów szerokości i 130 centymetrów wysokości. Jej rozstaw osi mierzyłby 227 centymetrów. Auto byłoby napędzane elektrycznie, a silniki elektryczne znajdowałyby się przy każdym z kół.

Skomentuj na forumUdostępnij