Aktualności
09.12.2012

McLaren MC-1 Na wstrzymanie

Następca McLarena F1 będzie gotowy najpóźniej w drugiej połowie przyszłego roku. Jego warstwa technologiczna pozostaje nadal ściśle strzeżoną tajemnicą, ale jego wygląd znamy od połowy września. To ostatnie nie wszystkim przypadło do gustu. Mamy dla nich wirtualną alternatywę - koncept MC-1.

MC-1 to pomysł Davida Cardoso, którego znamy już z kilku interesujących wizji: Fiat Primo, Opel Enigma, Renault Alpine Coupe oraz Lamborghini Conquisto. W przypadku flagowego McLarena młody Belg zdecydował się niezbyt radykalne zmiany w stosunku do produkowanego seryjnie MP4-12C.

McLaren MC-1

W rzeczywistości następcą McLarena F1 będzie kosmiczny model P1, który pokazano w tym roku na wystawie w Paryżu jako studium stylistyczne. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny samochód jest prawie gotowy - twórcy auta zostawiają sobie jedynie kilka punktów procentowych na zmiany. Mimo to publiczne poruszające się prototypy obficie obklejone są maskowaniem, które skutecznie zapobiega dostrzeżeniu detali.

McLaren MC-1

Zupełnie inną historią jest to, znajdzie się w środku P1. Projekt jego wnętrza i układu napędowego pozostają tajemnicą. McLaren zdradza jedynie, że samochód będzie napędzany podwójnie doładowanym V8, a na jedną tonę przypadać będzie około 600 koni mechanicznych. Seryjny P1 pojawi się najpóźniej jesienią 2013 roku.

Skomentuj na forumUdostępnij