Aktualności
13.03.2011

Renault Alpine Coupe Klasyczna nowoczesność

Francuskie Alpine narodziło się w 1955 roku, zdobywając szybko uznanie za limitowane, sportowe samochody bazujące na modelach Renault z silnikami umieszczonymi z tyłu. W latach '70 marka zasłynęła dzięki sukcesom w rajdach. Ostatni Renault Apline zjechał z taśm 15 lat temu, a zakłady firmy posłużyły potem oddziałowi Renault Sport. A jak mogłoby wyglądać Alpine XXI wieku?

Na to pytanie w ostatnich latach znalazło się kilka odpowiedzi, a donosy o wskrzeszeniu marki ciągle nie milkną, choćby przy okazji konceptu Renault DeZir, który powstał na podzespołach wyścigowanego Megane Trophy, budowanego w dawnej fabryce Alpine. Najnowsza, wirtualna koncepcja nowego coupe Alpine to dzieło Davida Cardoso, którego znamy już z konceptów Fiat Primo i Lamborghini Conquisto.

Renault Alpine Coupe

W projekcie francuskiego coupe Cardoso inspirował się oryginalnym Alpine A110 oraz konceptami DeZir i Nepta. Na mocy współpracy Renaulta z Nissanem samochód mógłby korzystać z osiągnięć aktualnego 370Z i mieć tradycyjnie silnik z tyłu. Twórca wizji niestety nie zagłębia się w szczegóły techniczne, pozostawiając miejsce do popisu wyobraźni obserwatora.

Skomentuj na forumUdostępnij