Aktualności
05.01.2013

Galpin GTR-1 Pamięć absolutna

Amerykańskie Galpin Auto Sports przygotowuje własne supercoupe, które będzie bazowało na Fordzie GT sprzed sześciu lat. Pomysł na maszynę jest prosty: co by było, gdyby Ford nie wycofał się z segmentu najszybszych samochodów świata i od razu po zakończeniu produkcji GT wprowadził jego następcę?

Plany budowy samochodu, który miałby udawać następce GT przedstawiono podczas zeszłorocznego salonu samochodowego w Los Angeles. Maszyna zespołu Galpin, która otrzyma oznaczenie GTR-1, będzie charakteryzowała się zupełnie nową karoserią z aluminium lub włókien węglowych, nowym wnętrzem, modyfikacjami zawieszenia oraz układu napędowego, z umieszczonym centralnie silnikiem V8 włącznie.

Galpin GTR-1

Według pierwszych zapowiedzi jednostka napędowa GTR-1 miałaby produkować nawet 1000 koni mechanicznych, które w przypadku silników GT, wyposażonych w podwójne doładowanie, nie są w USA na porządku dziennym. Na razie najnowszy projekt Galpin Auto Sports utrzymany jest w tajemnicy i nie wiadomo nic więcej. Jego powodzenie zależy od zainteresowania klientów i dostępności Fordów GT, które można by poddać operacji. Jeśli wszystko pójdzie po myśli tunera pierwsze sztuki GTR-1 zobaczymy w tym roku.

Skomentuj na forumUdostępnij