Aktualności
18.01.2013

McLaren MP4-12C GT3 Wielka odpowiedzialność

W minionym roku McLaren GT oddał w ręce prywatnych zespołów 23 sztuki MP4-12C GT3, które wygrały w 19 wyścigach i tyle samo razy razy stawały na pozostałych stopniach podium. W tym roku powstaną kolejne, ulepszone egzemplarze, a w serii FIA GT za kierownicą jednego z nich wystąpi sam Sebastien Loeb.

Najważniejsze zmiany w 12C GT3 w specyfikacji na aktualny rok to poprawiona aerodynamika nadwozia, ulepszone ECU, poprawione systemy elektryczne, wydajniejsze chłodzenie oraz nowe amortyzatory. W pozycji centralnej w aucie pracuje niezmiennie 3,8-litrowe, podwójnie doładowane V8, które połączono z 6-stopniową, sekwencyjną skrzynią biegów sterowaną łopatkami. Moc silnika w zależności od serii i wyścigu oscyluje w przedziale 500-600 KM.

McLaren MP4-12C GT3

W ubiegłym roku maszyna McLarena wzięła udział w 98 wyścigach, które rozgrywano na naszym kontynencie, a auto mogły nabyć tylko zespoły z siedzibami w Europie. Wyjątkami były występy w Abu Dhabi, Azerbejdżanie i Macau. W tym roku 12C GT3 przygotowany jest do startów na całym globie i kupić go może każdy, łącznie z osobami nie mającymi żadnego związku z wyścigami i kolekcjonerami. Kompletne, nowe auto wyceniono na 325 tysięcy funtów, czyli ponad 1,6 miliona złotych. Dla zeszłorocznych sztuk dostępne są same zestawy poprawek.

McLaren MP4-12C GT3

Dwa egzemplarze MP4-12C GT3 znajdą się w stajni zespołu Sebastien Loeb Racing, który wystartuje w serii FIA GT. Obok samego Sebastiena Loeba, 9-krotnego, rajdowego mistrza świata, za kierownicą angielskiego ścigacza zasiądzie Alvaro Parente, kierowca fabryczny oddziału McLaren GT. W kalendarzu FIAT GT na ten rok znalazło się sześć eliminacji. Pierwsza będzie miała miejsce 1 kwietnia na pętli Circuit Paul Armagnac w pobliżu Nogaro we Francji.

Skomentuj na forumUdostępnij