Aktualności
19.01.2013

Jeep Grand Cherokee SRT Koń pociągowy

Grand Cherokee odmłodniał nam w tym roku, a razem z nim odmłodniał wariant przygotowany w oddziale Street and Racing Technology. Placówka oferuje obecnie pięć modeli, którymi oprócz samochodu Jeepa są Chrysler 300 SRT8, Dodge Challenger SRT8 392, Dodge Charger SRT8 oraz oczywiście SRT Viper.

Grand Cherokee SRT w roku 2013 będzie witał swoich właścicieli nową twarzą z LED'ami i rozpieszczał luksusowym wnętrzem i wyposażeniem, w ramach którego pojawił się nowy ekran dotykowy, systemy wszelkiego typu łączności i elektroniczne wynalazki poprawiające bezpieczeństwo (m.in. czujniki uprzedzające kolizje). Nowa jest również kontrola szybkiego startu, mająca zapewniać jak najlepsze przyspieszenie.

Jeep Grand Cherokee SRT

Najważniejsza zmiana z technicznego punktu widzenia to nowa, 8-stopniowa, automatyczna skrzynia biegów 8HP70, którą w trybie ręcznym sterujemy łopatkami przy kierownicy. Napęd przekazywany jest na wszystkie cztery koła (w trybie Track Mode na tylnych kołach lątuje 70 procent momentu obrotowego), a pochodzi jak zwykle z 6,4-litrowego V8 Hemi. Silnik rozwija 477 koni mechanicznych i 630 niutonometrów.

Jeep Grand Cherokee SRT

O czasach przyspieszeń nowego Grand Cherokee SRT producent na razie nie informuje. Zamiast tego Jeep zwraca uwagę na pracę hamulców Brembo, których tarcze na przedzie mają 381 milimetrów średnicy i uciąg auta. Na zatrzymanie się z prędkości 60 mph potrzeba 35,4 metrów, a masa ciągniętej przyczepy może sięgać 3,6 ton (poprzednio było to tylko 2,5 tony). Grand Cherokee od 1992 roku produkowany jest w zakładzie Jefferson North Assembly Plant w Detroit. W tym samym miejscu powstaje SRT.

Skomentuj na forumUdostępnij