Aktualności
28.01.2013

Kia Pro_Cee'd GT Szybka randka

Kia rusza na podbój zupełnie nowych dla siebie terenów. Już na początku marca na wystawie w Genewie firma pokaże model nastawiony na osiągi w stopniu, o którym Koreańczycy i ich klienci dotychczas jedynie marzyli. Mowa o przeszło 200-konnej parze Cee'd GT i Pro_Cee'd GT, różniącej się liczbą drzwi.

Pro_Cee'd GT przygotowano w Europie pod czujnym okiem Petera Schreyera, stojącego na czele stylistów Hyundai Motor i Kia Motors. Z zewnątrz maszynę poznamy między innymi po atletycznej sylwetce z nowymi zderzakami i lampami w technologi LED, 18-calowych felgach i malowanych na czerwono zaciskach hamulcowych. W środku znajdziemy na przykład nową kierownicę i fotele Recaro.

Kia Pro_Cee'd GT

Do napędu GT zostanie wykorzystana turbodoładowana jednostka benzynowa serii GDI o pojemności 1,6 litrów. Motor będzie generował 204 koni mechanicznych i 265 niutonometrów, które będą przekazywane na przednią oś za pomocą 6-stopniowej skrzyni biegów. Pięciodrzwiowa Kia Cee'd GT i trzydrzwiowa Pro_Cee'd GT mają rozpędzać się do 100 km/h w czasie 7,9 sekund.

Kia Pro_Cee'd GT

Najmłodsi i najmocniejsi członkowie rodziny Cee'd będą produkowani od połowy maja w fabryce w miejscowości Żylina na Słowacji. W sprzedaży GT pojawi się w połowie roku, wtedy też poznamy szczegółową specyfikację modelu. Jego światowa premiera będzie miała miejsce piątego marca na salonie samochodowym w Genewie.

Skomentuj na forumUdostępnij