Aktualności
30.08.2008

Bugatti Veyron GT Będzie, czy nie będzie?

W pierwszych miesiącach tego roku, po dwóch latach obecności na rynku, sprzedaż Veyrona sięgnęła 220 z 300 zaplanowanych egzemplarzy, z których 132 dostarczono już do klientów. Żywot supercoupe nieubłaganie dobiega do końca i nieoficjalnie mówi się, że jego przypieczętowaniem może być urzeczywistnienie zapowiadanej od dawna wersji GT.

O GT nieoficjalnie słyszy się właściwie od momentu wejścia Veyrona na rynek, ale producent z Molsheim raczył nas dotychczas jedynie specjalnymi wersjami nie odbiegającymi zbyt wiele od oryginału (Pur Sang, Fbg par Hermes, Sang Noir). GT nie byłoby nawet do nich blisko: gruntownie zmodernizowany grand tourer miałby wydzielać ze swojego W16 ponad 1200 KM mocy i 1500 Nm momentu obrotowego i rozpędzać się do 435 km/h! Czy jednak te plotki znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości? Bugatti oficjalnie im zaprzecza, ale pozafabrycznymi kanałami docierają informację o pierwszych depozytach złożonych przez klientów z myślą o jeszcze potężniejszym Veyronie.

Bugatti Veyron GT

Wszystko zapewne wyjaśni się jeszcze przed 2012 rokiem. Wtedy to powinien pojawić się zupełnie nowy model Bugatti. Na chwilę obecną równie prawdopodobne jest, że będzie to pełnoprawny następca Veyrona jak i 4-drzwiowa limuzyna mająca konkurować z Phantomem od Rolls-Royce'a. Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.

Skomentuj na forumUdostępnij