Aktualności
07.03.2013

Alfa Romeo 4C Launch Edition

Oczekiwanie na małą, zwinną i powabną Alfę Romeo 4C w wydaniu seryjnym dobiegło końca. Ale zamiast rozmachu na pełną skalę coupe, które miało wejść do produkcji już w ubiegłym roku i powstawać w tysiącach, debiutuje w limitowanej serii Launch Edition. Twórcy auta obiecują jednak, że na tym się nie skończy.

Sportowe auto rodem z Włoch wyróżnia się samonośnym nadwoziem wykonanym w całości z włókien węglowych, umieszczonym centralnie silnikiem napędzającym tylną oś, długością tylko 399 centymetrów i masą własną zaledwie 895 kilogramów, a także nowym trybem pracy "Race". Launch Edition to takie karbonowy pakiet nadwoziowy, dodatkowe wloty powietrza, dwa lakiery karoserii, ciemne felgi, inny układ wydechowy, regulowane zawieszenie i kurs prowadzenia auta we Włoszech.

Alfa Romeo 4C Launch Edition

Coupe porusza się dzięki 4-cylindrowemu silnikowi benzynowemu z turbodoładowaniem o pojemności 1,75 litra. Jednostka rozwija 240 KM oraz 350 Nm i współpracuje z automatyczną przekładnią z podwójnym sprzęgłem. Od 1700 obrotów na minutę dostępne jest 80% momentu obrotowego. Osiągi: 100 km/h w czasie 4,5 sekund, maksymalnie przeszło 250 km/h, na łuku przeciążenia rzędu 1,1 przyspieszenia ziemskiego, opóźnienie przy hamowaniu dochodzące do 1,25 g.

Alfa Romeo 4C Launch Edition

Alfa Romeo 4C produkowana będzie w fabryce Maserati w Modenie, a pierwsze sztuki trafią do właścicieli we wrześniu. Seria Launch Edition powstanie w liczbie 1000 numerowanych egzemplarzy: 400 na Europę, Afrykę i Bliski Wschód, 500 na Amerykę Północną i 100 dla reszty świata. Amerykańska 4C zostanie pokazana w listopadzie na salonie samochodowym w Los Angeles. W Polsce auto w wersji LE wyceniono na ćwierć miliona złotych brutto.

Alfa Romeo 4C Launch Edition

Produkcja regularnej 4C ma ruszyć za kilka miesięcy, ale samochód także będzie limitowany. Alfa Romeo tłumaczy, że przyjęte rozwiązania techniczne i technologiczne ograniczą możliwości marki do składania 3500 egzemplarzy rocznie: 1500 na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, 1200 na Amerykę Północną i 800 dla innych zakątków świata. Na razie można zamawiać tylko 4C Launch Edition.

Skomentuj na forumUdostępnij