Aktualności
07.07.2013

Ford RS3000 Poziom zadowolenia

Czym w ramach swoich prac dyplomowych zajmują się studenci czwartego roku wzornictwa przemysłowego na uczelni Lawrence Technological University w Detroit? Oczywiście projektowaniem samochodów przyszłości, a dokładniej: modeli Forda na nadchodzącą dekadę. Oto jeden z takich projektów - sportowy RS3000.

Jak można domyślić się po nazwie koncept RS3000 jest spadkobiercą takich potworków, jak drogowy Focus RS, dużo starszy RS200, który znany jest z rajdowej grupy B oraz maszyn używanych w rally crossie. Za projekt odpowiada Colin Bonathan, który swoje dzieło osadził w okolicach roku 2025 i obok wersji cywilnej zaprojektował wariant wyścigowy.

Ford RS3000

RS3000 został pomyślany jako samochód elektryczny z napędzanymi wszystkimi czterema kołami z możliwością ładowania baterii po podłączeniu do gniazdka oraz za pośrednictwem paneli słonecznych, które znalazłyby się na dachu. W wersji drogowej w środku znalazłoby się miejsce dla czterech osób, w wersji wyścigowej tylko dla kierowcy i pilota.

Ford RS3000

Karoserię auta poprzecinano dyskretnymi otworami i tunelami, które zapewniają przepływ powietrza chłodzącego i generującego docisk aerodynamiczny. W procesie tym uczestniczą także specjalnie ukształtowane felgi. Bonathan oszczędził nam jedynie wizji wnętrza samochodu, które sądząc po nielicznych przebłyskach utrzymane byłoby w spartańskim stylu.

Skomentuj na forumUdostępnij