Aktualności
22.07.2013

Aston Martin DB9 Spyder Zagato Centennial

Jedenaście lat temu połączone siły Aston Martina i Zagato wypuściły na świat 99 egzemplarzy coupe DB7 z zupełnie nową karoserią, zmienionym wnętrzem i dozbrojonymi mechanizmami. Podobna idea zostanie wcielona w życie także w tym roku: na bazie modelu DB7 powstanie wyjątkowy Spyder Zagato Centennial.

Nowy projekt będzie różnił się od DB7 Zagato nie tylko otwartą karoserią, ale także ilością wyprodukowanych egzemplarzy. Powstanie tylko jedna sztuka DB9 Spyder Zagato Centennial, która zostanie zbudowana na specjalne życzenie Petera Reada, znanego kolekcjonera ze Stanów Zjednoczonych. Read ma już w swoim garażu między innymi oryginalnego Aston Martina DB4 GT Zagato z 1961 roku.

Aston Martin DB9 Spyder Zagato Centennial

Read przykładał rękę do pojawienia się w sprzedaży DB7 Zagato, a za specjalną sztukę DB9 będzie odpowiadał ten sam zespół, który popełnił "włoskie" DB7. Pretekstem do zbudowania nowego auta jest oczywiście setna rocznica działalności Aston Martina, która przypada na ten rok. Z tej samej okazji angielska marka pokazała już szalonego speedstera o oznaczeniu CC100, a także limitowane wersje modeli produkowanych seryjnie.

Aston Martin DB9 Spyder Zagato Centennial

Zagato na razie nie informuje kiedy zobaczymy auto w całej okazałości, na której generacji DB9 będzie ono bazowało i czy zajdą w nim jakieś zmiany natury technicznej. Angielski grand tourer, na którym Spyder będzie bazował, debiutował prawie dziewięć lat temu z 6-litrowym V12 o mocy 456 KM. W najnowszym wcieleniu DB9 napędzany jest widlastą dwunastką o mocy sięgającej 517 koni mechanicznych. Drugim autem z włoskiego studia z okazji 100-lecia firmy będzie Aston Martin DBS Coupe Zagato Centennial.

Skomentuj na forumUdostępnij