Aktualności
11.09.2008

Mercedes-Benz Fascination Zmysł i zmysłowość

Już za niespełna dwa lata klasa E Mercedesa powinna doczekać się zupełnie nowej, czwartej generacji, w związku z którą planowany jest powrót do pierwotnych wersji nadwoziowych. Od limuzyny po coupe. To ostatnie ma zapowiadać koncepcyjny Fascination... kombi.

Nie jest to jednak zwykłe kombi, ale tak zwany "shooting brake", czyli kolaż kombi i coupe - auto ma odpowiednio dużą "pakę" (w której znajdziemy lornetki, aparat cyfrowy oraz przesuwany, szklany stolik), ale także tylko jedną parę drzwi. Największą zmianą zapowiadaną przez Fascination w stosunku do obecnej klasy E będą przednie reflektory. Wysłużone już podwójne owale w koncepcie zastąpiono podwójnymi rombami.

Mercedes-Benz Fascination

Pod maską auta inżynierowie Mercedesa zaaplikowali także coś nowego: wysokoprężny, 2,2-litrowy silnik o mocy 204 KM wyposażony w systemy BlueTEC oraz AdBlue obniżające emisję szkodliwego dwutlenku węgla. Jednostka ta powinna pojawić się w ofercie koncernu już w przyszłym roku.

Mercedes-Benz Fascination

Fascination zostanie pokazany szerokiej publiczności już za kilka tygodni na salonie samochodowym w Paryżu (start 4 października).

Skomentuj na forumUdostępnij