Aktualności
09.01.2014

Rolls-Royce Ghost V-Specification

Ghost ma za sobą już ponad cztery lata produkcji, w trakcie których dorobił się wersji z wydłużonym rozstawem osi oraz kilku limitowanych edycji z unikatowym wykończeniem. Najnowsze wydanie angielskiej limuzyny także będzie limitowane, ale w czasie dostępności. Sezon na V-Specification skończy się latem.

Model Ghost V-Specification dostępny będzie w pięciu podstawowych lakierach (Graphite, Black Sapphire, Black Kirsch, Arctic White oraz Infinity Black) z możliwością wyboru innego, jednego z 44 tysięcy odcieni, oferowanych przez Rolls-Royce'a. Z zewnątrz auto odróżnimy między innymi po chromowanych końcówkach wydechu i częściowo polerowanych felgach o średnicy aż 21 cali (zwykły Ghost zaspokaja się 19-calówkami), które nie będą dostępne w przypadku wariantu z długim rozstawem osi.

Rolls-Royce Ghost V-Specification

Wykańczane ręcznie wnętrze maszyny uświetnią między innymi specjalnie grawerowane i haftowane elementy na desce rozdzielczej i podłokietniku z tyłu, detale ze stali w konsoli środkowej oraz zegar. Na tym nie koniec. W odróżnieniu od poprzednich edycji Ghost V-Specification zmieni nie tylko swój wygląd. Rolls-Royce zapowiada, że moc silnika V12 o pojemności prawie 6,6 litrów zostanie zwiększona o dodatkowe 31 koni mechanicznych.

Rolls-Royce Ghost V-Specification

W efekcie zmian do dyspozycji otrzymamy aż 601 KM, z których 80% dostępnych będzie od najmniejszych prędkości obrotowych. Moment obrotowy nie drgnie, sięgnie tak, jak poprzednio 780 Nm i pozwoli na rozwinięcie 100 km/h w czasie tylko 4,9 sekund. Model V-Specification w wersji ze zwykłym oraz wydłużonym rozstawem osi (3465 zamiast 3295 milimetrów) można już zamawiać. Rolls-Royce zakończy przyjmowanie chętnych w czerwcu.

Skomentuj na forumUdostępnij