Aktualności
17.01.2014

SRT Viper Radioaktywna zieleń

Viper ani na chwilę nie przestaje ewoluować. Mieliśmy już powitalne Launch Edition, podkręcone z myślą o torach Time Attack oraz wyjątkową kolorystycznie edycję Anodized Carbon. Tym razem wszystkiego jest po trochu - Viper zmienia swoje barwy, zachowanie i przymierza pierwszy pakiet aerodynamiczny.

Pierwsza nowość na ten rok to pakiet Grand Touring dla zwykłego Vipera, który wcześniej dostępny był tylko przy zakupie wersji GTS. Paczka ta obejmuje fotele obszyte skórą Nappa, 5-stopniowy (Full On, Sport, Track, Full Off i... niestety SRT nie precyzuje piątego trybu pracy), elektroniczny system kontroli stabilności oraz działające w dwóch trybach (Street lub Race), adaptacyjne zawieszenie Bilsteina.

SRT Viper Stryker Green

Druga nowość w prawie 650-konnym coupe wiąże się bezpośrednio z pierwszą. To lakier Stryker Green, będący kontynuacją odcienia Snakeskin Green, który pojawił się w roku 2008 w poprzednim Viperze pod marką Dodge. Nowy color dostępny będzie tylko w Viperze GTS oraz bazowym Viperze z pakietem GT, w którego przypadku wybór został ograniczony przez producenta jedynie do nowej zieleni lub czerni Venom Black.

SRT Viper Stryker Green

Trzecia i ostatnia nowość to pakiet aerodynamiczny oddziału Mopar, który jest obecnie w fazie prototypu. W jego ramach znajdziemy węglowy splitter na przód, tylne skrzydło oraz wykonaną także z włókien węglowych rozporę komory widlastej "dziesiątki", która jest o połowę lżejsza od fabrycznej. Wszystkie nowości na raz można zobaczyć w wyjątkowym egzemplarzu Vipera, który przywieziono na otwartą do 26 stycznia wystawę w Detroit.

Skomentuj na forumUdostępnij