Aktualności
11.03.2014

Morgan Plus 4 Plus dziewięć koni

Morgan Motor Company, jeden z najstarszych producentów samochodów na świecie, który pozostaje w prywatnych rękach, poprawia w tym roku jakość swoich produktów, oferuje dłuższą gwarancję i w przypadku każdego modelu spełnia normy Euro 6. Na drodze do doskonałości pojawił się w tym miesiącu także odmłodzony roadster Plus 4.

Model, o którym mowa, wytwarzany jest przez Morgana od 1950 roku. Z zewnątrz auto zmieniło się przez ten czas nieznacznie, ale cały czas udoskonalane jest pod spodem. Największą nowością w tym roku jest 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik z palety Forda, który rozwija 156 koni mechanicznych i 201 niutonometrów i spełnia najnowsze normy emisji spalin. To tylko o 9 KM i 14 Nm więcej, niż poprzednio, ale wystarczy, aby można było śmiało mówić o najmocniejszym Plus 4 w historii firmy z Pickersleigh Road.

Morgan Plus 4

W środku pojazdu zmieniły się przede wszystkim instrumenty na desce rozdzielczej. Model o długości 401 centymetrów oferowany jest tradycyjnie w wersji dwu- oraz czteroosobowej, które ważą odpowiednio 877 i 927 kilogramów. Napęd na tylną oś przenosi 5-stopniowa, ręczna skrzynia biegów Mazdy. Na rozpędzenie się do stu kilometrów na godzinę angielska maszyna potrzebuje 7,5 sekund, a jej prędkość maksymalna sięga 189 km/h.

Morgan Plus 4

Morgan, który sprzedaje rocznie około tysiąca samochodów, odświeżył równolegle także 3-Wheelera (w styczniu sprzedano 1000 egzemplarz). Pojazd, którego korzenie sięgają 1909 roku, otrzymał usztywnione podwozie, poprawiony układ kierowniczy, sprawniejszy układ chłodzenia oraz bogatsze wyposażenie, mające uprzyjemnić dłuższe podróże. Najświeższą ofertę firmy można obecnie oglądać na salonie samochodowym w Genewie, który będzie otwarty jeszcze do szesnastego marca.

Skomentuj na forumUdostępnij