Aktualności
31.03.2014

Trion Nemesis Amerykański sen

Amerykanie atakują kolejnym super samochodem znikąd, którego moc ma dochodzić dwóch tysięcy koni mechanicznych i który ma rozkładać na łopatki europejską czołówkę. Tym razem za tak karkołomne zadanie bierze się niejakie Trion SuperCars, które snuje wielkie plany, ale nie ma jeszcze nic namacalnego do pokazania.

Pierwszym modelem firmy z Kalifornii, która istnieje od 2012 roku i jest dopiero na początku swojego żywota, ma być coupe o nazwie Nemesis. Samochód ma być produkowany z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów kompozytowych i zdobyczy techniki. Marka mówi między innymi o adaptacyjnej aerodynamice, zawieszeniu oraz trybie jazdy "Predator Mode", w którym automatycznie zmienią się nastawy podwozia, oświetlenie kabiny, sposób pracy wydechu, a także zwiększy limit obrotów silnika.

Trion Nemesis

Trion Nemesis miałby występować w aż czterech odmianach: od elektrycznego Nemesis E, poprzez ER, GRT oraz luksusowe GT. W produkcji auta, które w najmocniejszych wersjach będzie celować w tytuł najszybszego, seryjnego samochodu świata, udział weźmie między innymi N2A Motors. Firmę tę znamy między innymi z modeli coupe i roadstera Anteros, dla których bazą jest Chevrolet Corvette. Budowa pierwszego prototypu ma wystartować już za miesiąc.

Trion Nemesis

Najmocniejszy wariant Nemesis ma być zasilany podwójnie doładowaną, widlastą ósemką, z której twórcy auta zamierzają wycisnąć... ponad dwa tysiące koni mechanicznych! Cała moc ma wędrować na tylną oś poprzez sekwencyjną skrzynię biegów o ośmiu przełożeniach. Spodziewane osiągi: 60 mil na godzinę w czasie 2,8 sekund i prędkość maksymalna co najmniej 435 kilometrów na godzinę, czyli więcej, niż oficjalny wynik Bugatti Veyrona Super Sport i na równi z niedawnym wyczynem Venoma GT od Hennessey'a.

Skomentuj na forumUdostępnij