Aktualności
06.04.2014

USD Project F Podświadoma chęć

Studio Ugur Sahin Design, któremu jako jednemu z nielicznych udało się w ostatnich latach opuścić ekrany komputerów i zbudować coś w rzeczywistości, wraca do tematu sportowych samochodów z najwyższej półki. USD po niedawnym projekcie miejskich, elektrycznych aut marki Toruk zwróciło się ku Ferrari. Nowe dzieło nowi nazwę Project F.

Na chwilę obecną pojazd istnieje jedynie w wirtualnym świecie, ale został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu jako punkt wyjścia coupe 458 Italia lub 458 Speciale. Oba te auta napędzane są umieszczonymi centralnie, widlastymi ósemkami o pojemności 4,5 litrów i mocy 570 koni mechanicznych w pierwszym przypadku i 605 koni mechanicznych w drugim. Ważąca na sucho 1290 kilogramów 458 Speciale na rozwinięcie prędkości stu kilometrów na godzinę potrzebuje zaledwie trzech sekund.

Ugur Sahin Design Project F

Wizja holenderskiego Ugur Sahin Design zrywa całkowicie z wizerunkiem seryjnych 458 i może wprawić w chwile zwątpienia nawet właścicieli najnowszego LaFerrari, którego moc sięga 963 koni mechanicznych. Super coupe zwraca na siebie uwagę przede wszystkim opasającymi kabinę pasażerką szybami oraz pokrywą silnika z aerodynamiczną zabudową (wszystko kosztem widoczności do tyłu). To właśnie w rzucie z tyłu Project F kojarzy się automatycznie z samochodami z Maranello.

Ugur Sahin Design Project F

Ugur Sahin, który pochodzi z Turcji, nie miałby nic przeciwko, gdyby samochód o wyglądzie Project F został zbudowany w rzeczywistości. Jak na razie sztuka ta udała się jedynie z projektem Z03, który pokazano trzy lata temu jako mediolańskie coupe Soleil Anadi na bazie Corvette. Ten przeszło 650-konny model, któremu rozwinięcie prędkości 100 km/h zajmuje tylko 3,2 sekundy wypuszczono już w kilku egzemplarzach.

Skomentuj na forumUdostępnij