Aktualności
22.05.2014

Seat Ibiza Cupster Dla zabawy

Hiszpanie świętują w tym roku trzydzieste urodziny kompaktowego Seata Ibizy, który od przeszło pięciu lat sprzedawany jest w czwartej generacji. Okazję tę wykorzystano do zbudowania konceptu, który ma uwydatniać najlepsze cechy charakteru najpopularniejszego Seata: młodość i dynamikę w przystępnej cenie. Oto Ibiza Cupster.

Najnowszy wynalazek koncernu z Martorell jest 2-osobową zabawką bez dachu z obniżoną, opadającą linią szyb, która po bokach spotyka się z wznoszącym się tyłem. Razem z obniżeniem przedniej szyby obniżono pozycję foteli kierowcy i pasażera, dokładnie o 80 milimetrów. Minimalistyczne wnętrze auta inspirowany wyścigowymi autami z regionalnych serii Ibiza Trophy, a na karoserię nałożono specjalnie przygotowany dla tego pojazdu lakier New Orange.

Seat Ibiza Cupster

Pod spodem Cupstera kryje się sprawdzone podwozie i technologia prosto z seryjnej, usportowionej Ibizy Cupra. Roadster stoi na obręczach o średnicy osiemnastu cali, a pod jego maską pracuje 1,4-litrowa jednostka TSI, która produkuje 180 koni mechanicznych. Napęd na przednią oś przenosi dwusprzęgłowa przekładnia DSG. Szczegółowych danych technicznych i osiągów auta jego twórcy niestety nie ujawniają.

Seat Ibiza Cupster

Jedyny w swoim rodzaju Seat Ibiza Cupster zadebiutuje już w przyszły weekend podczas zlotu Wörthersee Treffen, na którym gromadzą się miłośnicy koncernu Volkswagena. W tym samym miejscu zobaczymy także unikatowe projekty spod znaku samego Volkswagena (unikatowy Golf GTI od grupy dwunastu praktykantów), Skody (dzieło praktykantów CitiJet oraz koncept w postaci Yeti Xtreme), Audi (A3 Clubsport Quattro) i być może coś jeszcze.

Skomentuj na forumUdostępnij