Aktualności
01.08.2014

Renault RS 01 Wściekła osa

W ofercie Renaulta nie brakuje aut wyścigowych i rajdowych, a koncern zajmuje się nawet produkcją silników dla Formuły 1, ale trudno mówić o czymś naprawdę zapierających dech w piersi. Wszystko wskazuje jednak to, że już wkrótce taki stan rzeczy zmieni zupełnie nowy pojazd oddziału Renault Sport. Będzie nim bezkompromisowa, torowa maszyna o oznaczeniu RS 01.

Cały projekt owiany jest obecnie wielką tajemnicą, a Francuzi zdradzają na jego temat co jakiś czas tylko niewielkie detale. Na chwilę obecną wiadomo, że wyścigowy RS 01 zostanie zbudowany na kadłubie z włókien węglowych, przygotowanym przez Dallarę, a do jego napędu posłuży silnik prosto od Nissan Motorsports. Jednostka napędowa zostanie połączona z 7-stopniową, sekwencyjną skrzynią biegów firmy Sadev. Ogumienie specjalnie dla tego modelu będzie przygotowane we współpracy z firmą Michelin.

Renault RS 01

Renault RS 01 dysponować ma mocą co najmniej 500 koni mechanicznych, która będzie przenoszona tylko na tylną oś. Waga auta wyniesie około 1100 kilogramów. Jako koncept RS 01 zadebiutuje już pod koniec sierpnia na wystawie Moscow International Automobile Salon. W przyszłym roku maszyna dołączy do pucharów World Series by Renault w ramach nowej, pomyślanej tylko o niej kategorii i całej serii wyścigowej. Intensywne testy samochodu już trwają.

Skomentuj na forumUdostępnij